Instagram Web Üzerinde Direct Message Özelliğini Test Ediyor | Furkan Talay
Spotify’da Podcast Kanalımı Takip Edin :)
YUKARI

Instagram Web Üzerinde Direct Message Özelliğini Test Ediyor

Instagram kullanıcı sayısını arttırmak için platform içinde yenilikler yapmaya devam ediyor.

Mesajlaşma sosyal medya kullanıcıları için çok önemli bir özellik, Facebook çevrimiçi mesajlaşma özelliğini ilk tanıtan platformlardan biri ve ayrıca bunu bağımsız bir uygulama haline getiren ilk kuruluş.

İlk kuruluşunda çok eleştiriler alsa da Facebook Messenger uygulaması bugün en çok tercih edilen mesajlaşma servislerinden biri.

Mobil cihazlarını kullanmadan Instagram platformunu kullanmak isteyenler için uygulamanın web arayüzü ise hala yetersiz. Bu yenilikle Instagram, Direct Message özelliğini webte kullanıma açtığında kullanıcı sayısı mobil uygulamanın ötesine de geçebilir gibi gözüküyor.

Mevcut tasarımda Web üzerinde doğrudan mesajlara ekranın sağ üst köşesinde doğrudan ok simgesiyle erişilebilecek. Verilen bilgiye bakılırsa bir telefonda Direct Message özelliğinde kullanabileceğiniz tüm özellikler kullanıcılara sunulacak.

Yapılacak bu yenilik ayrıca Facebook’un mesajlaşma platformlarının (Messenger, Instagram Direct ve WhatsApp) kişiler ve işletmelerin daha verimli yönetebilmesi için tek bir uygulama altında toplanmasının bir parçası.

2019 bize çok yenilik getirecek gibi görünüyor.

Yorum Yaz

WhatsApp Bana WhatsApp'tan Yazın :)