Facebook Reklam Çeşitleri (Başlangıç) | Furkan Talay
YUKARI

Facebook Reklam Çeşitleri (Başlangıç)

Facebook, kullanıcılar tarafından 2,23 milyar kişiyle dünya genelinde en fazla kullanılan sosyal platform olmasıyla birlikte reklam verenlerin işlerini büyütmek için en sık kullandığı mecra haline geldi.

Türkiye’de ise Facebook kullanımı 50 milyonu aşkın.

Bununla birlikte eğer ki içeriğinizin sunum şekli hedef kitlenize uygunsa düşük bütçelerle verdiğiniz reklamın karşılığında aldığınız etkileşim çok yüksek olur.

Facebook’a reklam verirken kullanabileceğiniz reklam çeşidi birden fazla.

Sayfa Tanıtımı Yap

Facebook’ta reklam vermeyi ilk deneyen kullanıcı genelde ‘Sayfa Tanıtımı Yap’ seçeneğiyle reklam verir. Bu reklam çeşidinde amaç sayfa beğenisini arttırmaktır. Yani bütçenizde ki harcamaların karşılığı olan kullanıcıların direkt olarak sayfanızı beğenmesini amaçlarsınız. Bu şekilde reklam vermeyi tercih ettiğinizde kullanıcılara aşağıda ki gibi görünecektir.

Gönderiyi Öne Çıkar

Yeni reklam verenlerin sık tercih ettiği bir diğer reklam verme seçeneği ise fotoğrafta örneğini gördüğünüz gibi ‘Gönderiyi Öne Çıkar’ yöntemi.

Bu reklam tarzının amacı sayfada yapılan bir paylaşımı öne çıkartarak çok daha fazla kişinin görmesini hedeflemek. Bu yöntemde reklam verirken gönderinize düğme seçeneği eklemekte mümkün. Eğer her zaman olması gerektiği gibi reklamınızın kreatifi hedef kitlenize uygunsa çok iyi sonuçlar almanız işten bile olmayacaktır.

Reklam Yöneticisi

Facebook’ta yeni reklam verenlerin bir sonra ki adımı ise Reklam yöneticisini kullanmak.

Reklam yöneticisini kullananlar için seçenekler yukarıdakilerden daha fazlasıdır. Hangi yöntem kullanılırsa kullanılsın hedef kitle, rakip analizleri, konu ve hedef kitleye uygun içerik ve insanları harekete geçiren kısa ve net cümleler işin can alıcı noktası.

Sonra ki yazılarımda sırayla bu detaylara değineceğim.

Yeni yazımda görüşmek üzere hoşça kalın

Eğer Facebook reklamları ve eğitimle ilgili benimle iletişim kurmak isterseniz sitemde ki iletişim formunu, info@furkantalay.com.tr mail adresimi ya da 0212 939 85 01 numaralı telefonu kullanabilirsiniz.

Yorum Yaz

WhatsApp Bana WhatsApp'tan Yazın :)